2016-01-26
VERVA Activejet Team po pierwszym zgrupowaniu

Zespół VERVA Activejet Team zakończył pierwsze zgrupowanie przed sezonem 2016. Po dwóch tygodniach spędzonych w hiszpańskim Calpe, większość kolarzy wróciła na kilka dni do domu. Start drugiego zgrupowania zaplanowano na 6 lutego, tydzień przed pierwszym wyścigiem Vuelta Ciclista a la Region de Murcia 'Costa Calida'. 

- To były dobrze spędzony dwa tygodnie. Wszyscy zawodnicy mieli okazję potrenować razem, poznać obsługę i zobaczyć jak wygląda praca w naszym zespole. Pomimo tego, że większość kolarzy jest nowych, to bardzo szybko złapali wspólny język i jestem spokojny o atmosferę. W Calpe, pełnym składem, spotkamy się ponownie 6 lutego - powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy VERVA Activejet Team.

Zespół zainauguruje sezon dwoma wyścigami klasycznymi w Hiszpanii. 13 lutego Vuelta Ciclista a la Region de Murcia 'Costa Calida', a dzień później Clasica de Almeria. Następnie przeniesie się do Portugalii, gdzie pojedzie w pięcioetapowym wyścigu Volta ao Algarve em Bicicleta. Starty w miesiącu lutym zakończą się występem w szwajcarskiej jednodniówce Gran Premio Città di Lugano.

- Sezon rozpoczynamy nieco później niż w poprzednich dwóch latach, ale dzięki temu mogliśmy poświecić więcej czasu na odpowiednie przygotowania. Na treningach widać, że niektórzy zawodnicy kręcą już na wysokim poziomie, ale weryfikacją formy zawsze jest wyścig. Do pierwszych startów podejdziemy spokojnie, zobaczymy w którym miejscu jesteśmy. Celem jest mocne zaakcentowanie swojej obecności w światowym peletonie - dodał Łukasz Bodnar, najbardziej doświadczony kolarz w zespole.

 

Twitter