2016-11-06
Torowy Puchar Świata: Świetny Staniszewski

Dwa rekordy Polski i drugie miejsce w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, to dorobek Daniela Staniszewskiego w pierwszej rundzie torowego Puchar u Świata, który odbył się w Glasgow. 

Na przestrzeni kilku dni Daniel Staniszewski zapisał się dwukrotnie w historii polskiego kolarstwa torowego. W kwalifikacjach wyścigu drużynowego wraz z Alanem Banaszkiem, Adrianem Teklińskim i Szymonem Sajnokiem poprawili rekord Polski pokonując dystans 4000 metrów w czasie 4:03.018.  

Zaledwie 19-letni Staniszewski, który debiutował w Pucharze Świata w kategorii elity, fenomenalnie pojechał również indywidualnie na dystansie 4 kilometrów. W kwalifikacjach był najszybszy i jako pierwszy Polak złamał barierę 4 minut i 20 sekund, uzyskując czas 4:18.217.

W finale nie udało się już tak szybko pojechać i zawodnik VERVA Activejet Team musiał uznać wyższość znanego z kolarskich szos Francuza Sylvaina Chavanela.

Na zakończenie rywalizacji w Glasgow Staniszewski wraz z rówieśnikiem Alanem Banaszkiem wystartowali w Madisonie, gdzie uplasowali się na szóstym miejscu.  

- To był na pewno udany start choć niedosyt pozostał. Po raz kolejny pokazaliśmy, że mamy duży potencjał w drużynie, a ja w końcu poprawiłem rekord Polski indywidualnie, na co miałem ochotę już podczas niedawno zakończonych Mistrzostw Europy. Szkoda, że w finale nie udało się pojechać równie szybko, bo zwycięstwo byłoby czymś wielkim - powiedział Staniszewski.

 

Twitter