2016-09-04
Tour des Fjords: Koch kończy na świetnym 4. miejscu

Niemiec Jonas Koch z VERVA Activejet Team czwartym miejscem na ostatnim etapie Tour des Fjords przypieczętował swoje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatni etap i cały wyścig padł łupem Norwega Alexandra Kristoffa. 

Podczas ostatniego etapu w ucieczce dnia znalazł się Czech Karel Hnik z VERVA Activejet Team, który odjechał wraz z sześcioma innymi kolarzami. Ich akcja trwała aż do finałowych rund w Stavanger, gdzie usytuowana była meta.

Na dwóch ostatnich rundach znajdował się stromy podjazd, gdzie dochodziło do selekcji. Po raz kolejny świetnie jechał Jonas Koch, który dzięki pomocy całej ekipy na finałowym podjeździe znalazł się w czołowej grupie.

Na finiszu Koch stoczył ostry pojedynek o pozycję, aby zająć miejsce na kole Kristoffa. Ostatecznie Norweg sięgnął po etapowy triumf i zwycięstwo w całym wyścigu, natomiast Koch przyjechał i skończył czwarty.

- Dziękuję całej ekipie za to, co dla mnie zrobiła na tym wyścigu. Jestem zadowolony z tego, co udało mi się tu osiągnąć, choć liczyłem bardzo na miejsce na podium na ostatnim etapie, dałoby to drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Pomimo tego jestem szczęśliwy, to świetny wynik - powiedział Koch. 

Twitter