2016-08-27
GMP: Złoto Aniołkowskiego w orlikach, Podlaski z brązem w elicie

Dwa medale wywalczyli kolarze VERVA Activejet Team podczas szosowych Górskich Mistrzostw Polski. W wyścigu do lat 23 najlepszy okazał się Stanisław Aniołkowski, natomiast w elicie trzecie miejsce wywalczył Michał Podlaski. 

Walka o medale w elicie mężczyzn rozegrała się pomiędzy siedmioma zawodnikami. W ucieczce dnia znaleźli się Łukasz Owsian i Leszek Pluciński z CCC, Jacek Morajko z Wibatechu, Kamil Zieliński z Domin Sport, Bartosz Warchoł z Whirpoola, Adrian Brzózka z JBG2 i Michał Podlaski z VERVA Activejet Team. Przez dłuższy czas na czele jechał samotnie Kamil Gradek z VERVY, ale został najpierw doścignięty przez siódemkę, a następnie odpadł z czołówki.

Siódemka zgodnie pracowała i szybko zbudowała bezpieczną przewagę nad peletonem. W końcówce wyścigu samotnego ataku próbował Pluciński, ale ostatecznie o podzale medali zadecydował finisz na podjeździe w Wysowej Zdrój.

Najszybszy okazał się Owsian przed Zielińskim i Podlaskim.

W wyścigu młodzieżowców walka o złoto również rozegrała się po sprinterskim pojedynku. Stanisław Aniołkowski z VERVA Activejet Team pokonał Alana Banaszka z CCC  Sprandi Polkowice.

- Rozegraliśmy dobry wyścig i możemy być zadowoleni z osiągniętego wyniku. Michał mógł walczyć o złoto, ale finałowy podjazd nie był zbyt sztywny, tak jak on to lubi. Pokazał jednak, że forma jest we właściwym miejscu przed ważnym wyścigiem Tour des Fjords. Ogromne brawa dla Stanisława Aniołkowskiego. Pojechał bardzo dojrzale i mądrze taktycznie. Ma zaledwie 19 lat i powinniśmy mieć z niego jeszcze dużo pociechy - powiedział Łukasz Bodnar, który debiutował w roli dyrektora sportowego VERVA Activejet Team. 

Twitter