2016-08-12
CCT: Stachowiak aktywny na drugim etapie

Włoch Sacha Modolo z Lampre-Merida wygrał po finiszu z peletonu drugi etap wyścigu Czech Cycling Tour. Nowym liderem został Holender Wouter Wippert z Cannondale-Drapac. Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem VERVA Activejet Team był Hiszpan Jordi Simon, który przyjechał 17. 

Drugi etap rywalizacji w Czechach przebiegał zgodnie z zakładanym scenariuszem. Dość szybko uformowała się sześcioosobowa ucieczka, w której znalazł się Adam Stachowiak z VERVA Activejet Team. Peleton prowadzili kolarze Cannondale-Drapac, którzy nie pozwolili uciekinierom na wypracowanie zbyt dużej przewagi.

Stachowiak jechał aktywnie i wywalczył na etapie 5 sekund bonifikaty, wygrywając jeden z lotnych sprintów i raz będąc drugi.

Końcówka etapu to trzy 11-kilometrowe rundy wokół Unicova, gdzie peleton mocno się rozpędził i nie pozostawił szans uciekinierom, łapiąc ich 15 kilometrów przed metą. O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu, gdzie Modolo pokonał Wipperta i Włocha Matteo Malucelliego.

- Nie mamy na tym wyścigu sprintera, więc chcieliśmy ten etap przejechać uważnie, ale i ekonomicznie. Najtrudniejszy etap przed nami i to właśnie w sobotę powinny rozstrzygnąć się losy wyścigu. Morale w zespole są wysokie, wszyscy czują się dobrze, więc czekamy na to, co przyniosą kolejne dwa dni - powiedział dyrektor sportowy Piotr Kosmala. 

Twitter