2016-07-31
Simon 11. w Rad am Ring, Cieślik 18. w Londynie

W dwóch wyścigach jednocześnie uczestniczyli kolarze VERVA Activejet Team w niedziele 31 lipca. Na torze wyścigowym Nurburgring odbył się wyścig Rad am Ring, gdzie na 11. miejscu przyjechał Jordi Simon. W RideLondon Classic najlepszym kolarzem VERVA Activejet Team był Paweł Cieślik, który przyjechał na 18. miejscu.  

Znany tor wyścigowy Nurburgring był miejscem odbywania się niemieckiego klasyku Rad am Ring. Kolarze najpierw pokonali 5 rund po starej konfiguracji toru, a następnie 5 rund po skróconej części nowego toru. Całość liczyła 140 kilometrów.

Ciężka trasa z ponad 3000 metrami w pionie mocno poszatkowała peleton już od startu. Ton rywalizacji nadawali kolarze Bora-Argon 18. Po blisko 100 kilometrowej samotnej jeździe po zwycięstwo sięgnął Niemiec Paul Voss przed swoim klubowym kolegą Austriakiem Gregorem Muhlbergerem i Słoweńcem Janem Tratnikiem z Amplatz - BMC.

11. miejsce wywalczył Jordi Simon, a 12. był Karel Hnik. Wyścig ukończyło zaledwie 21 zawodników.

W Londynie przez ponad 30 kilometrów trwały ataki, zanim uformował się 6 osobowa ucieczka. Po pokonaniu 47 kilometrów wyścig został zatrzymany, ze względu na wcześniejszy start amatorów, gdzie doszło do sporej kraksy i zawodnicy nie zdążyli zjechać z trasy wyścigu. Po 30 minutowej przerwie wyścig został wznowiony.

W połowie wyścigu w jednej z kraks leżało aż trzech zawodników VERVA Activejet Team. Niestety w niemal tym samym momencie do ataku ruszyli kolarze Team Sky. Peleton został porwany, a w kontrataku znaleźli się m.in. Gerrain Thomas i Ian Stannard z Team Sky.

Kontratak dogonił czołówkę, z której odpadło kilku kolarzy. Już na 50 kilometrów do mety Thomas zdecydował się na samotny atak. W tym momencie peleton tracił do czołówki 4 minuty. Thomas długo jechał samotnie, ale peleton zaczął się organizować i znacznie przyspieszył, aby na ostatnich kilometrach złapać kontratakującego jeszcze Stannarda, a następnie Thomasa.

O zwycięstwie zadecydował finisz, w którym najszybszy okazał się Belg Tom Boonen z Etixx – Quick Step przed Australijczykami: Markiem Renshawem z Dimension Data i Michaelem Matthewsem z ORICA-BikeExchange.

Paweł Cieślik finiszował na 18. pozycji.

Twitter