2016-07-19
Tour de Pologne: Cieślik kończy 19.

Paweł Cieślik z VERVA Activejet Team zakończył rywalizację w 73. Tour de Pologne na 19. miejscu. Cały wyścig padł łupem Belga Tima Wellensa z Lotto Soudal, a na ostatnim etapie - jeździe indywidualnej na czas - triumfował Brytyjczyk Alex Dowsett z Movistaru. 

Ostatni etap nie przyniósł wielkich zmian w klasyfikacji końcowej Tour de Pologne. Najszybciej 25 kilometrową trasę pokonał Dowsett, który wyprzedził klubowego kolegę Hiszpana Jonathana Castoviejo i Słoweńca Primoża Roglica z LottoNl-Jumbo. Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem VERVA Activejet Team był Adam Stachowiak, który uplasował się na 36. miejscu.

62. wynik wykręcił Paweł Cieślik, co pozwoliło mu zająć 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolarz VERVA Activejet Team triumfował w klasyfikacji na najlepszego Polaka.

- Na pewno liczyłem w tym wyścigu na więcej. Chciałem być w TOP10, ale warunki atmosferyczne wypaczyły tegoroczną rywalizację. Najcięższy etap został odwołany, a dzień wcześniej byłem w stanie rywalizować z najlepszymi, jednak kilka błędów spowodowało, że wypadłem z czołówki. Na pocieszenie pozostaje zwycięstwo w klasyfikacji na najlepszego polskiego zawodnika i świadomość, że forma była bardzo dobra. Trzeba wykorzystać to w kolejnych startach - podsumował Cieślik.  

Twitter