BLOG / Paweł Franczak

Franczak: podsumowanie sezonu – cz. II

Druga połowa sezonu 2016 była dla mnie słodko-gorzka z naciskiem na to drugie. Kontuzja i ogromny zawód na Tour de Pologne była dla mnie ciężkie, ale liczę, że nauka wyniesiona z tych porażek zaprocentuje w najbliższym czasie.

Franczak: podsumowanie sezonu – cz. I

By móc oficjalnie zamknąć sezon 2016 i skupić się na 2017, pasuje dokonać podsumowania. W poprzednim wpisie starałem się wam przekazać, jak ważne jest stałe śledzenie swoich treningów i odczuć, jeśli chcemy stawać się lepsi i lepsi. Tak samo dla mnie spojrzenia na tegoroczne wyścigi z perspektywy czasu, już bez emocji pozwala oczyścić głowę i nastawić się pozytywnie na kolejne wyzwania.

Franczak: najlepszy "wyścig" sezonu

Nie było mnie tu przez dłuższy czas, ale jeśli śledzicie mojego Facebooka to wiecie, że 22 października wziąłem ślub z moją narzeczoną, a dziś żoną Klaudyną. Nie da się opisać słowami, jak wyjątkowy i niezapomniany był dla mnie ten dzień. Nie mam wątpliwości, że było to dla mnie najważniejsze wydarzenie minionego sezonu.

Franczak: co robić w okresie roztrenowania?

Okres roztrenowania to najlepszy moment na zajęcie się sprawami, na które w sezonie zwyczajnie nie mieliśmy czasu.

Franczak: jak spędzić dzień przed wyścigiem?

Co zrobić, żeby następnego dnia odnieść sukces.  

Franczak: nigdy nie zapominaj o śniadaniu!

Śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem naszego dnia. Jeżeli rano zapewnimy naszemu organizmowi niezbędne składniki, dostaniemy mocnego kopa na cały dzień, co pozwoli nam lepiej funkcjonować i więcej wycisnąć z treningu. Niestety spora część nadal o tym zapomina.  

Franczak: korzyści z jazdy na rowerze

Pytanie "czy warto jeździć na rowerze?" pozostawię bez komentarza. Nie ma tu chyba nikogo, kto twierdzi, że nie warto :) A, czy zastanawialiście się może, jakie korzyści niesie ze sobą uprawianie kolarstwa? 

Franczak: co pić na rowerze, jak często i po co?

Długi i wyczerpujący wysiłek zawsze doprowadza nasz organizm do utraty sporej ilości wody. Dlatego odpowiednie nawodnienie i uzupełnianie płynów to nieodłączny element kolarskiej jazdy, zarówno podczas przeciętnego treningu jak i wyścigu.  

Franczak: forma na właściwym miejscu

Wygrana w Memoriale Łasaka była dla mnie cenna z wielu powodów. Czuję, że forma jest na właściwym miejscu i mogę jeszcze coś zawojować. Dobrze się składa, bo przed nami ciekawe wyzwania. 

Franczak: na podbój Londynu!

Z punktu widzenia naszej ekipy, Tour de Pologne zakończyło się całkiem nieźle. Teraz zobaczymy na co nas stać w równie silnie obsadzonym klasyku w Londynie.  

O mnie

ksywka
Franek
największy sukces
Zwycięstwo w Pucharze Uzdrowisk Karpackich
marzenie
Mieć szczęśliwą rodzinę, dom i zarabiać na życie jeżdżąc na rowerze
więcej

Autorzy