BLOG / Paweł Bernas

Bernas: krótki oddech i jadę dalej

Witam z powrotem na polskiej ziemi. Od piątku odpoczywam w domu po zgrupowaniu na Majorce, ale ani się obejrzę i już wracam do Hiszpanii.

Bernas: czas na Majorkę

Kiedy to czytacie, ja kręcę się już na rowerze po Majorce. Razem z Pawłem Charuckim ruszyliśmy na pierwsze przedsezonowe jazdy w ciepłym klimacie.

Bernas: co jeść przed treningiem?

Odpowiednia dieta to klucz do dobrego treningu.  

Bernas: nie ma czasu na przerwę

Pracujemy nad powrotem do dawnej dyspozycji.

Bernas: Sezon, który nie istniał

Kilka tygodni temu oficjalnie dobiegł końca kolejny sezon ścigania na zawodowym poziomie. Mówiąc całkiem szczerze – pod aspektem sportowym ten rok w zasadzie dla mnie nie istniał. Złapana w grudniu kontuzja przekreśliła wszystko grubą kreską. Nie zbudowałem aspektów fizycznych, sportowych. Gdy wróciłem na rower, niewiele posuwało się do przodu.  

Bernas: jakie narzędzia należy wziąć na wyprawę rowerową?

Podczas jazdy na rowerze mogą nas spotkać różne sytuacje. Nawet niewielkie, możliwe do naprawienia uszkodzenie jest w stanie pokrzyżować całą jazdę na rowerze, a nawet sprawić, że będziemy mieć problemy z powrotem do domu. Dlatego zawsze warto mieć ze sobą mały zestaw narzędzi, które pozwolą nam naprawić usterkę.  

Bernas: co robić przed startem?

Co robić wieczorem przed wyścigiem, żeby cały następny dzień zaliczyć do udanych?

Bernas: czas na Fiordy!

Przede mną zdecydowanie najbardziej wymagający wyścig od powrotu na rower. Jazda po trudnej trasie, w niekoniecznie sprzyjających warunkach to prawdziwa próba charakteru. Z mojego punktu widzenia – ważny etap w powrocie do najlepszej dyspozycji.  

Bernas: przygotowania do sezonu 2017 rozpoczęte

W pewnym sensie, trwający sezon kolarski już się dla mnie skończył. Nie pozostaje mi nic innego, jak pełną parą przygotować się na następny rok. 

Bernas: jak zmotywować się do treningu?

Problem z motywacją do treningów dotknie prędzej czy później każdego z nas. Nie tyczy się to tylko i wyłącznie osób, które boją się postawić pierwszy krok. Nawet najbardziej zagorzałych miłośników sportu dotyka mały kryzys. Poniżej kilka porad, jak sobie z tymi poradzić.  

O mnie

ksywka
Berni
największy sukces
Wygrany etap Tour of China I
marzenie
World Tour
więcej

Autorzy