BLOG / Kamil Gradek

Gradek: Jak to jest z tą aerodynamiką?

Aerodynamika stała się w kolarstwie przedmiotem wielkich badań i wyścigu zbrojeń. Każdy szuka jakiejś przewagi, małego zysku, który może się okazać bezcenny, gdy rywalizuje się o sekundy. Oczywiście możemy inwestować wielkie pieniądze w sprzęt, jak to ma miejsce w zawodowym kolarstwie, ale każdy amator może „domowymi” sposobami popracować nad idealnym ułożeniem ciała i roweru względem oporu powietrza.

Gradek: siła zamiast kilometrów

Część moich kolegów już szlifuje formę w ciepłych krajach, ale mi na razie wystarczy trening w kraju. Na tym etapie przygotowań nie wykręcam jakiejś ogromnej liczby kilometrów, a zamiast tego dokładam treningi z ciężarami, pracując nad siłą.

Gradek: jak trenować w deszczu?

Jesień trwa w najlepsze, za oknem często niemiłosiernie leje, ale trenować cały czas trzeba.  

Gradek: koniec laby. Czas się przygotować do sezonu

Parę tygodni bez roweru wystarczyło. Powoli zaczynamy szlifować formę na sezon.  

Gradek: podsumowanie sezonu

Kilka słów podsumowania po pierwszym sezonie w wyższej dywizji.  

Gradek: jak radzić sobie z bólem mięśni?

Ból mięśni to normalna dolegliwość będąca następstwem ciężkiego wysiłku. Niestety dla nas samych to duża uciążliwość, która potrafi napsuć dużo krwi. Dlatego warto wiedzieć, jak sobie poradzić z tym dyskomfortem. 

Gradek: jedziemy po złoto!

Sierpień to będzie chyba mój ulubiony miesiąc. Od Czech Cycling Tour, noga podaje jak należy. Czuję się świetnie, więc nie pozostaje nic innego jak tylko się cieszyć i korzystać z dobrej formy.

Gradek: Karel pokazał, kto rządzi w Czechach

Operacja Czech Cycling Tour zakończona powodzeniem. Czescy kibice kolarstwa nie mają już prawa nie znać takiego zawodnika jak Karel Hnik :)

Gradek: jak trenować w deszczu?

 Dla wytrawnego kolarza, żadne warunki atmosferyczne nie będą stanowiły przeszkody w realizacji planu treningowego. Oczywiście, gdy jest zimno lub pada, lepiej zostać w domu i nie ryzykować zdrowia. Ale jeśli mimo to ciągnie nas na zewnątrz, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach.

O mnie

ksywka
Gradziu
największy sukces
Zwycięstwo w Tour of China
marzenie
World Tour
więcej

Autorzy